Harikalar Kutusu

Harikalar Kutusu: Müze - Sergi - Teknoloji

Çalışma Alanları

Çalışma Alanları (0)

Harikalar Kutusu, çağdaş müzecilik doğrultusunda teknolojik projeler geliştirmekte ve uygulamaktadır. Dokunmatik gösterimler, kiosklar, web siteleri, üç boyutlu modelleme, tasarım ve animasyonlar, belgesel üretimi, video montaj, müzecilik yazılımları, müze bilgisayar sistemleri, müze içi ağlar, danışmanlık gibi geniş bir müze teknolojileri yelpazesinde çalışmakta, kurucularının ve birlikte çalıştığı iş ortaklarının müzecilik ve teknoloji konusundaki birikimlerini yeni kurulan ve var olan müzelere aktarmaktadır.

Alt Kategoriler

Teknoloji Danışmanlığı

Teknoloji Danışmanlığı

Harikalar Kutusu müze ve sergiler için teknoloji danışmanlığı yapmaktadır. Müzelerin bilgisayar altyapısının tasarlanması, gösterimlerde verimli olarak kullanılabilecek cihazların tespiti, aydınlatma, havalandırma, güç elektriği ve zayıf akım konularında öneriler geliştirmekte, proje çizimleri, piyasa araştırması yapmakta, gerekli teknik ve idari şartnameleri hazırlamaktadır. İstenirse projelendirilen bilgi işlem yapıları anahtar teslim olarak kurulabilmekte, gerekirse donanım ve yazılımlar konusunda eğitimler de verilmektedir.

Devam...
Müze ve Sergi Gösterimleri

Müze ve Sergi Gösterimleri

Harikalar Kutusu çağdaş müzeciliğin gerektirdiği sesli ve görüntülü, tek yönlü ya da etkileşimli üniteleri fikir seviyesinden başlayarak geliştirmekte, varolan mimari yapıya uyumlu tasarımlar hazırlamakta, içeriği müzenin amaçlarına en uygun şekilde derlemekte, gerekli tüm ekipmanı ile birlikte anahtar teslim ürün olarak teslim etmektedir. Ürettiği gösterimler arasında 2 boyutlu ya da 3 boyutlu video gösterimler, web temelli yazılımlar, etkileşimli kiosklar, animasyonlar sayılabilir.

Devam...
Video Prodüksiyon, Animasyon ve Belgesel Üretimi

Video Prodüksiyon, Animasyon ve Belgesel Üretimi

Harikalar Kutusu, gerek müze ya da sergide yer alacak gösterimlerde gerekse ayrıca üretilecek DVD'lerde kullanılacak hareketli görsellerin hazırlanma aşamalarının bir çoğunu gerçekleştirebilmektedir. Müze'nin elinde var olan ham malzemeden sinopsis ve senaryo oluşturma, dış ses için metin yazımı, iki ya da üç boyutlu animasyon hazırlama, video çekim, kurgu, montaj, altyazı hazırlama, master üretme gibi tüm aşamaları gerçekleştirebildiği gibi, gerekirse danışmanların desteği ile araştırmayı ve ham malzeme elde edilmesini kendisi de yapabilmektedir.

Devam...
Web Sitesi, E-Bülten, Sosyal Medya

Web Sitesi, E-Bülten, Sosyal Medya

Harikalar Kutusu Müze'lerin halkla ilişkileri ve pazarlaması için hem esnekliği hem de görece düşük maliyeti nedeniyle tercih edilen İnternet tabanlı çözümler geliştirmektedir. Temel olarak açık kaynak kodlu yazılımların kullanılması ile başlangıç yatırımının oldukça düşük kalması da sağlanmaktadır. Sunulan çözümler arasında web sitelerinin tasarım ve uygulaması, e-bülten tasarımı ve müzenin iletişim listesine gönderilmesi, Facebook, Twitter, Youtube gibi sosyal medyalarda müzenin görünürlüğünün sağlanması, tüm ilgili medyalarda yer almak üzere müze sergi ve etkinliklerinin duyurulması ve güncellenmesi yer almaktadır.

Devam...
Organizasyon, Proje Yazımı ve Yönetimi

Organizasyon, Proje Yazımı ve Yönetimi

Müze Sergi Organizasyonları, Tasarım ve Uygulama Harikalar Kutusu ilk gününden itibaren müze ve sergi projelerinin içinde yer almakta, ilk tasarımlardan şantiyede gerekli organizasyonlara tüm aşamalarda hizmet vermektedir. Sergi hazırlığı sırasında anında çözülmesi gerekli detay çözümler, altyapının hazırlanması ve serginin asılması sırasında gerekli ekipmanın sağlanması, taşeron firmaların ve diğer çalışanların lojistiği, iş planlarının hazırlanması ve güncellenmesi bu kapsamda verilen hizmetler arasındadır.

Devam...
Müzelere Özel Yazılım ve Donanım Geliştirme

Müzelere Özel Yazılım ve Donanım Geliştirme

Harikalar Kutusu bir müzenin ihtiyaç duyabileceği özel yazılımları Web ortamında geliştirmekte, anahtar teslim projeler hazırlamaktadır. Yazılım mühendisliğinin kullanıcı ihtiyaçlarının belirlenmesi, tasarım, prototip üretimi, veri tabanı tasarımı, kodlama, bakım, eğitim gibi tüm aşamaları verilen hizmet paketlerinde bulunmaktadır.

Devam...
Buradasınız: Anasayfa Çalışma Alanlarımız